Podobało Ci się na Mazurach?

Następnym razem przyjedź na swoje.

Ostatni rok sprawił, że wiele ludzi nie mogąc wyjechać na urlop za granicę, zaczęło doceniać uroki różnych rejonów naszego kraju. Szlak Wielkich Jezior Mazurskich kolejny rok z rzędu był na podium najpopularniejszych wakacyjnych kierunków.

Nie ma się co dziwić, w końcu ten właśnie szlak to unikalny na skalę światową zespół połączonych jezior, które umożliwiają żeglugę po akwenach o łącznej długości ponad 200 km. Oprócz tego nadal mamy dostęp do spokojnych lasów i wiosek. 

Nie przeszkadza to natomiast w rozwoju tego regionu. W ciągu paru ostatnich lat na Mazurach zostało zainwestowane 7 000 000 000 (7 mld) PLN ze środków unijnych, a to nie koniec inwestycji. Planowana całkowita kwota inwestycji na rozwój wynosi ponad 13,5 mld. Rozwinęła się też infrastruktura, w 2016 powstało lotnisko w Szymanach, a dzięki przebudowie trasy Via baltica oraz drogi S7.

Mimo tak dynamicznych zmian, cena działek na Mazurach jest dużo niższa w porównaniu do działek w terenach górskich i nadmorskich. A jest to inwestycja posiadająca wiele zalet:

  • Jest to dobro ograniczone – ziemi się nie dorobi
  • Nieruchomość może być dziedziczona
  • Ceny gruntów w Polsce są wielokrotnie tańsze nie “na zachodzie”
  • Posiadając ziemię sam wybierasz jej cel: Inwestycyjnie czy Mieszkaniowo/Rekreacyjnie
  • Nieruchomości [wg badania Deutsche Bank] są najkorzystniejszą inwestycją w czasach kryzysu
  • Jest to jedna z najmniej angażujących form inwestycji. Grunty w porównaniu z mieszkaniami wymagają o wiele mniej opieki
Grunt może być brakującym elementem Twojego portfela inwestycyjnego

Najlepsze jest to, że w Klinice Finansów pomagamy naszym klientom zainteresowanym tematem zakupu swojego kawałka Mazur. Jesteśmy z Tobą na każdym etapie. Razem z Partnerami pomożemy Ci znaleźć odpowiednie miejsce, zająć się korzystnym finansowaniem (jeżeli jest Ci potrzebne), dbać o atrakcyjność gruntu a nawet sprzedać ją za Ciebie.

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z Nami

Leave a Comment